Krédo
Dátum vydania: 2015
Kniha sa zaoberá takmer všetkými známymi náboženstvami sveta. Postupne prechádza vývojom človeka a jeho náboženským myslením. Krok po kroku predstavuje náboženstvá Sumeru, Egypta, Blízkeho Východu, Indie, ale aj Grékov, Rimanov, Keltov, Germánov, Ugrofínov, Slovanov, Aztékov, Inkov a iných národov Mezoameriky. Odkrýva ...
Bežná cena knihy: 20,25 €
Naša cena knihy: 18,02 €
Ušetríte: 11 %
Dostupnosť: Posledný kus na externom sklade
Detaily o knihe
Počet strán: 532
Väzba: Pevná
Rozmer: mm
Jazyk: SK Slovenský Jazyk
EAN: 9788097190095
Rok vydania: 2015
Žáner: Náboženstvo, mystika
Zákazníci, ktorí si kúpili túto knihu, si kúpili aj...
O knihe
Kniha sa zaoberá takmer všetkými známymi náboženstvami sveta. Postupne prechádza vývojom človeka a jeho náboženským myslením. Krok po kroku predstavuje náboženstvá Sumeru, Egypta, Blízkeho Východu, Indie, ale aj Grékov, Rimanov, Keltov, Germánov, Ugrofínov, Slovanov, Aztékov, Inkov a iných národov Mezoameriky. Odkrýva filozofické cesty Buddhizmu, Konfucionizmu aj Taoizmu, predstvavuje Japonský Šintoizmus aj staroiránsky Zoroastrianizmus. Kniha je obohatená nie len o viac ako 1.500 pomenovaní bohov, ale hľadá aj vzájomné spojitosti, či rozdiely medzi nimi. Celé toto snaženie vrcholí oboznámením sa s troma abrahámovskými náboženstvami (judaizmus, kresťanstvo, islam) ich vznikom, zmenami a interakciami. Posledná kapitola v sebe nesie rozporuplnú polemiku o existencii zla vo svete, o postavení náboženstva v dobe vedy a darwinizmu. Postavené je aj do polemiky s ateizmom, Dalajlámom a v neposlednom rade aj do konfrontácie s morálkou. Obstojí náboženstvo tlakom zmien ľudského myslenia?
Miroslav Pindiak (*1984)
Vyštudoval Gymnázium Antona Bernoláka v Námestove a na Univerzite Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach absolvoval odbor Verejná politika a Verejná správa. Od základnej školy do súčasnosti sa autor amatérsky zaoberá históriou a počas štúdia na vysokej škole svoju záľubu nachádza aj v poznávaní kresťanstva. Nadobudnuté poznatky autor prezentuje práve v tejto knihe.