Globálna občianska spoločnosť v kontexte medzinárodných vzťahov a medzinárodného práva
Dátum vydania: 30.03.2021
Publikácia sa venuje skúmaniu globálnej občianskej spoločnosti ako aktéra v medzinárodných vzťahoch s potenciálom a kapacitou ovplyvňovať rozhodovacie procesy, opatrenia a nástroje, ktorými medzinárodné spoločenstvo operuje za účelom eliminácie napätia a konfliktov medzi štátnymi, ale aj neštátnymi aktérmi. Orientovaná ...
Bežná cena knihy: 11,00 €
Naša cena knihy: 8,14 €
Ušetríte: 26 %
Dostupnosť: Posledných pár kusov na externom sklade
Detaily o knihe
Počet strán: 112
Väzba: Brožovaná
Rozmer: mm
Jazyk: česky
EAN: 9788075024725
Rok vydania: 2021
Zákazníci, ktorí si kúpili túto knihu, si kúpili aj...
O knihe
Publikácia sa venuje skúmaniu globálnej občianskej spoločnosti ako aktéra v medzinárodných vzťahoch s potenciálom a kapacitou ovplyvňovať rozhodovacie procesy, opatrenia a nástroje, ktorými medzinárodné spoločenstvo operuje za účelom eliminácie napätia a konfliktov medzi štátnymi, ale aj neštátnymi aktérmi. Orientovaná je na demonštráciu relevancie globálnej občianskej spoločnosti, ako aj na komplexné pokrytie problematiky jej intervencií a sfér vplyvu v rámci vybraných nástrojov medzinárodnej mierovej politiky. Uvedené suplementárne analyzuje aj prostredníctvom jedno-prípadových štúdií zameraných na dve najznámejšie a najväčšie iniciatívy jej aktérov na globálnej úrovni.
Cieľom publikácie je deklarovať relevanciu globálnej občianskej spoločnosti ako aktéra v medzinárodných vzťahoch, ktorý má potenciál ovplyvňovať rozhodovacie procesy pri tvorbe a aplikácií nástrojov, opatrení a stratégií, ktorých snahou je eliminácia hrozieb vzniku a eskalácie medzinárodného konfliktu alebo jeho úplné urovnanie. Zároveň práca smeruje k vymedzeniu sfér vplyvu aktérov globálnej občianskej spoločnosti v rámci mierových operácií a funkcií, ktoré v týchto sférach aktéri zastávajú, a ktorými si upevňujú postavenie relevantného účastníka v procesoch určujúcich smerovanie, efektivitu a kredibilitu nástrojov medzinárodnej mierovej politiky štátov.
Vzhľadom na skutočnosť, že v podmienkach Slovenskej republiky nie je skúmaná problematika rozpracovaná komplexne a tejto téme je pozornosť venovaná len parciálne, je možné považovať spracovanie predloženej témy za aktuálny náhľad do problematiky.